Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Vybrali jsme pro Vás ty nejmderější technologie čištění a dezinfekce VZT (vzduchotechnických) systémů!

KTERÉ JSOU PRO VÁS TY PRAVÉ?

DanductCleanJettyRobotWöhlerDEZINFEKCE

VYJDETĚ VSTŘÍC DÁNSKÉ JEDNIČCE!

DANDUCTCLEAN MULTIFUNKČNÍ ROBOT

MPR – SPOLEHLIVÝ PRACANT

Špičková dánská modulární konstrukce a design umožňují DanductClean MPR (multi-purpouse robot) pracovat s rotujícími kartáči v úzkém vzduchotechnickém potrubí od 150×300 mm až po VZT potrubí o průměru až 1200 mm. Díky inovativnímu automatickému zvedacímu rameni můžete ušetřit drahocenný čas při práci.

Tato technolgie čištění a dezinfekce VZT je s námi již mnoho let, přesto je stále jedna z předních metod při údržbě vzduchotechniky. Efektivitu a schopnosti DanductClean MPR jsme již v praxi ozkoušeli desítky, ne-li stovky, krát!

Ve většině budov se velikosti vzduchotechnických potrubí často mění, což vyžaduje úpravu vybavení. U dálkově ovládaného zvedacího systému stačí pouze stlačit tlačítko ovládacího panelu, abchom zvedli nebo spustili kartáče tak, aby přesně odpovídaly potřebné velikosti VZT potrubí.

DANDUCTCLEAN KOMPLETNÍ SADA ČIŠTĚNÍ KUCHYNÍ

CKCP – KONEC MASTNÝM USAZENINÁM

Kompletní sada pro čištění VZT kuchyní a mastných provozů je speciálně sestavena tak, aby jsme si dokázali poradit s jakýmkoliv problémem, který ve vašem systému budeme řešit. Odtahová potrubí kuchyňských a mastných provozů byla vždy spojována s nebezpečím požárů. Hlavním důvodem je nedostatečné čištění vnitřního vedení odtahového potrubí. Účinnost odtahového VZT systému je snížena, pokud je znečištěn tukem, což vytváří velmi nepříjemné pracovní prostředí a zvyšuje spotřebu energie.

Nejlepší způsob, jak se zbavit mastných nánosů je suchý led! Je to pevná forma oxidu uhličitého (CO2). Nemá žádnou barvu,
chuť ani vůni a je přirozenou součástí naší atmosféry.

Sada zahrnuje:
❃Stroj na výrobu suchého ledu WL3000
❃ Výkonný ventilátor VT5000
Danduct robota s 360° otočnou hlavicí
Tlakovou pistoli s hadicí 7,5m +
Manipulační násadu pro svislá potrubí


❃ Ideální do malých potrubí
❃ Vybavený vlastním LED světlem
Vysoce odolný 12m kabel

DANDUCTCLEAN INSPKČNÍ ROBOT

MĚJTE PŘEHLED VE VAŠEM VZT

Dálkově ovládaný inspekční robot Danduct Clean má dvě kamery namontované na silném a výkonném podvozku. Jedna kamera nám ukazuje, co je před námi, jaké kontaminaci čelíme a co se s tím dá dělat. A druhá nás dostane bezpečně ven tak, jak jsme přijeli.

Když provádíme inspekčního robota Danduct Clean potrubím, mohou naši zákazníci nebo zaměstnanci sledovat operace na barevném monitoru. A ještě lepší: Po skončení každé práce si můžeme cestu zopakovat, zaznamenat vyčištěné kanály a předat zákazníkovi nejlepší důkaz kvalitní čistící práce – videa z čištění před a po.

❃ Vejde se do potrubí od 200 mm
❃ 4. kolový pohon & 30m kabel
❃ Přední a zadní kamera s LED světly
❃ Vozík pro snadnou přepravu
❃ 16Gb HD nahrávání & dálkové ovládání pro rychlejší načítání

DANDUCTCLEAN TECCAM

DOSTANEME SE VŠUDE

TecCam je snadno použitelný a velmi lehký manuální nástroj, který může dosáhnout až 12 metrů uvnitř potrubí. Hlava kamery s LED světlem je umístěna na pružné hřídeli. Vejde se do potrubí VZT již nad 40 mm a můžeme tím manévrovat většinou záhybů. LED světelný zdroj poskytuje ideální osvětlení se sníženým oslněním.

Není potřeba samostatných tlačných tyčí, konstrukce celé hadice integruje napájecí a zobrazovací kabely do pružné hřídele. Jedná se o nástroj, ketrý je velmi odolný proti opotřebení díky bitelnému vnějšímu opláštění, které chrání vodiče před poškozením. Má také velikou přizpůsobivost a lze jej připojit k většině čisticích nástrojů.

Díky dodatečnému softwaru můžeme pro zákazníky nahrávat videozáznamy a vytvářet fotografie na CD nebo USB.

❃ Ideální do malých potrubí
❃ Vybavený vlastním LED světlem
Vysoce odolný 12m kabel

DANDUCTCLEAN MANUÁLNÍ ČIŠTIČ DP4

KDYŽ JE TŘEBA PŘILOŽIT RUKU K DÍLU

Ručně přenášený čistič vzduchotechnického potrubí s cívkovou hřídelí z pevné oceli umožňuje snadnou manipulaci. Vysokorychlostní vrtačka a měkké kartáče čistí malá VZT potrubí od 63 mm do 150 mm rychle a efektivně, což šetří čas při přenosu a přípravách.

Vysoká kvalita, řemeslné zpracování a inovativní konstrukce; stroje DP4 jsou cestou ke kvalitnímu čištění vzduchotechniky!
Rotující kartáče zajišťují nejúčinnější manuální čištění vzduchotechniky a Danduct Clean DP4 jsou vybaveny speciálně navrženými kartáči z 0,6 mm polypropylenu. DP4 se velmi snadno ovládají a potřebujeme pouze standardní napájecí zdroj 230 V.

❃ Velmi snadná manipulace
Perfektní v úzkých VZT potrubích
❃ Hřídel od 2,5 do 7,5 m

DANDUCTCLEAN KARTÁČE DC4

KARTÁČE JSOU PROSTĚ ZÁKLAD

Stroj na čištění VZT potrubí DC4 přichází s nejnovější konstrukcí hnací hřídele. Díky této konstrukci se kartáč pohybuje přesně ve středu potrubí na vzdálenost až 30 m. Čištění svislých potrubí od spodu až nahoru se tak provádí velmi efektivně, ani záhyb 90 ° není překážkou.

Další funkcí je časově nastavitelný automatický systém „zleva-do prava“, který umožňuje čištění hranatých potrubí stejně snadno jako kulatých. Nastavitelná rychlost zvyšuje univerzálnost stroje, který se přizpůsobí všem VZT potrubím od 100 mm do 600 mm

Polypropylenové kartáče 0,6mm a 0,9mm
Snadné ovládání a potřeba pouze zdroje 230V
❃ Ideální pro čištění VZT potrubí od 100mm do 600mm
❃ Časově nastavitelný automatický systém pohybu

DANDUCTCLEAN KARTÁČE DC5

ČIŠTĚNÍ SE MEZE NEKLADOU

Přístroj na čištění VZT potrubí DC5 je kompletní kartáčový stroj na čištění vzduchotechnických potrubí od 100 mm do 600 mm.
Tento elektrický kartáčový stroj a je připraven k provozu ihned po připojení k napájecímu zdroji. Oproti modelu DC4 byl DC5 navržen tak, aby nám umožnil práci na VZT systémech i ve špatně dostupných prostorách.

Konstrukce přístroje DC5 dává možnost s ním manipulovat těsně pod potrubím a není zapotřebí mnoho místa.
Obsluha DC5 je pro nás snadná – sešlápneme nožní pedál a pomalu zatlačíme rotující kartáč do potrubí.

❃ Ideální pro čištění VZT potrubí od 100mm do 600mm
❃ Velmi snadná manipulace v hůře dostupných místech
❃ Délka hřídele DC5 až 20m

DANDUCTCLEAN VENTILÁTOR VT4000

I TEN BORDEL MUSÍ PRYČ

S ventilační jednotkou Danduct Clean VT4000 máme perfektní řešení „vše v jednom“, které odsává a filtruje veškerý prach a nečistoty z topných, vzduchotechnických a klimatizačních systémů. VT 4000 je velmi výkonný ventilátor s průtokem vzduchu 5 200 m3/h. Pro snadné ovládání má ovládací panel s vakuometrem, ampérmetrem a vypínači.

Mobilní jednotka je vybavena standardním filtrem H13 HEPA, který vám umožní používat ji i ve striktně kontrolovaném prostředí, jako jsou např. hotely či nemocnice. Pro snadné čištění a minimalizaci prostojů je filtrační jednotka vybavena systémem rotačního čištění, který filtrem vibruje zevnitř a uvolňuje nečistoty padadjící do nádoby na vědro k vyprázdnění.

Uzavřený systém pro minimální rušení okolí
HEPA filtr (16m2) s vestavěným čističem
❃ Vybavený vakuometrem a ampérometrem
❃ Průtok vzduchu 5.200 m3/h

JettyRobot, který využívá tryskání suchým ledem nebo čištění stlačeným vzduchem, byl naučen novým schopnostem tak, aby uměl jakoukoli inspekci, různé technologie čištění a údržbu či opravy uvnitř potrubí. JettyRobot nyní umožňuje připojení široké škály pracovních nástrojů. Jedná se o skutečně nejmodernější kus technlogie čištění a dezinfekce VZT.

Naši technici jsou hrdými držiteli řidičské license na JettyRobot.

DVA MODELY JETTYROBOT

Typů a tvarů vzduchotechnikcého potrubí bývá nespočet. Každý systém vyžaduje individuální přístup a s tím konkrétní a přizpůsobivé technologie. Díky JettyRobot jsme schopni zajistit čištění a dezinfekci ve všech rozměrech VZT. Přizpůsobivost těchto robotů nám umožní pracovat vždy efektivně, a tím ušetřit na Vašich nákladech.

1) JETTYROBOT 6
❃ Ideální do rozměrů VZT potrubí od 300mm do 1350mm
❃ Robustní pracovní stroj, který zvládne i náročné údržbové práce rychle a úsporně


2) JETTYROBOT S
❃ Ideální do rozměrů VZT potrubí od 200mm do 540mm
❃ Hbitý a výdržný robot, který je přizpůsobený k práci v hůře dostupnývh místech a záhybech

INSPEKCE VZT

Jediné, co musí JettyRobot udělat, je projíždět potrubím a s využitím přední a zadní kamery (gyroskopu a akcelerometru) zdokumentovat stav uvnitř (znečištění, délky, průměry, sklon). Jediným místem, kde JettyRobot potřebuje využít svých plných schopností, je svislá část potrubí nebo místa, kde potrubí mění svůj průměr.

❃ Industriální barevná kamera (přední a volitelná zadní)
❃ HD Rozlišení 720p, 1280 x 960
❃ Možnost dovybavení robota kamerou s vysokým rozlišením (HD a lepší) a extra pohyblivostí/přiblížením
❃ Možnost dovybavení i infra-červenou kamerou / laserovým skenerem pro vyměřování / ultrazvukovým senzorem /
rentgenovým zářením pro lepší diagnostiku závad
❃ Celkový úhel videa je 178 stupňů
Živě vysílané video o rychlosti 30 snímků/s, 1280x1024p 17“ LED monitor na řídícím panelu
❃ Možnost nahrání videa o rychlosti 10 snímků/s

TECHNOLOGIE ČIŠTĚNÍ VZT

Existuje mnoho různých způsobů čištění (od jednoduchých kartáčů po sofistikované technologie jako je tryskání suchým ledem či čištění výkonným laserem) a správná volba čistící metody je rozhodující pro dosažení vynikajícího výsledku.

1) NEABRAZIVNÍ TRYSKÁNÍ
❃ Typ tryskání bez použití invazivních částic, které chtání kovové vrstvy ve VZT.
❃ Provádí se suchým ledem nebo stlačeným vzduchem
❃ Vhodné pro: všechny typy VZT


2) ABRAZIVNÍ TRYSKÁNÍ
❃ Typ tryskání za použití mikročástic, které kromě čištění opracovávají povrchy ve VZT.
❃ Užívá se široká škála materiálů: písek, jedlá soda, houba, brusné částice a další
❃ Vhodné pro: továrny, ropný průmysl, sila a komíny apod.

ÚDRŽBA A OPRAVY

Pokud se nemohou do potrubí dostat lidé kvůli malému průměru nebo z bezpečnostních důvodů, bývá JettyRobot jedinou technologií pro zvládnutí těchto náročných úloh (je schopen používat i těžké nástroje s přesností 0,1 mm). Vzhledem k tomu, že potřeby každého zákazníka jsou v této oblasti jedinečné, připravujeme konkrétní konfiguraci robota a jeho nástrojů individuálně pro každou vaši úlohu.

1) VYSÁVÁNÍ
❃ Speciální sací hadice s měnitelným kartáčem
❃ Dosah až 100m se sběrem nečisot do externí jednotky


2) SEŠKRABUJÍCÍ ŠPACHLE
❃ Pnematická škrabka na stlačený vzduch proti přebytečným usazeninám
❃ Běžně užívané jako doplňující údržba po tryskání schým ledem


3) KRUHOVÉ KARTÁČE
❃ Pro jemné, neodolné a nelepivé nečistoty
❃ 600 otáček/min, tlak 6-10 barů, 300-600l vzduchu/min, dosah 60m

4) NÁNOS NEBO ODSTRANĚNÍ NÁTĚRU
❃ I takovou práci dokáže robot zvládnout s obdivuhodnou přesností a dosahem
❃ Možnost nátěrů přes přizpůsobivou násadu jedno/dvou-složkovými materiíály

PROFESIONÁLNÍ INSPEČKNÍ ZAŘÍZENÍ

Wöhler VIS 700 nabízí vše, co profesionál očekává: obraz ve vysokém rozlišení v HD kvalitě, funkce zaostření, která se zaměřuje na vámi určené místo, a praktické ovládání otočné/výkyvné kamerové hlavice pomocí joysticku. Ideální předpoklady pro inspekci odpadního potrubí, spalinového a vzduchového vedení nebo průmyslových zařízení.

❃ Intuitivní ovládání díky 7″ HD dotykové obrazovce
❃ Výkyvný, otočný a vyjímatelný monitor
❃ Nastavitelný rozsah ostření
Optika otočná o 360° a výkyvná na 180°
❃ Elektronická vzdálenost a úhel kamerové hlavice se zobrazuje na displeji
❃ Barevná, voděodolná, otočná kamerová hlavice o Ø 40 mm a délce 60 mm
❃ Elektronické počítadlo metrů se zobrazením na monitoru
❃ Síťově nezávislý provoz díky Lithio-Ionovému akumulátoru s provozní dobou až 4 hodiny
❃ Mobilní kompletně vybavená v robustní dvojitém skořepinovém kufru
Možnost komentáře: ke snímkům může být přidán popis poškození a k videu jejich komentáře
Živý přenos přes WLAN

MĚŘENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI

Energetický set v měřícím kufru od Wöehler Bohemia nabízí rozsáhlé využití při měření energetické náročnosti a napomáhá nám při odhalení a odstranění vysoké spotřeby proudu a ztrát v pohotovostním režimu VZT systémů.

Díky tomuto komplexnímu setu dokážeme redukovat provozní náklady, zjistit zbytečnou spotřebu, nastavit optimální teploty pro chlazení a topení, zlepšit vštrání, stanovit kvalitu vzduchu, odhalit rizika vzniku plísní a mnoho dalšího!

To vše při minimalizování ztrát a UŠETŘENÍ AŽ 30-40% provozních nákladů VZT!

Součástí setu jsou:
Teploměr s vlhkoměrem lR Hygrotemp 24
❃ Záznamník měření CO2, teploty a vlhkosti vzduchu CDL 210
❃ Měřič síly osvětlení Luxmetr LX 300
❃ Přístroj na měření energetických nákladů
Průtoková odměrka k určení průtoku v potrubí

VÝKONNÝ VZDUCHOVÝ VYSAVAČ

Tento vysoce výkonný vzduchový vysavač používáme pro jednoduché a efektivní čištění VZT systémů s průměrem až do 300 mm.
Přístroj pracuje takovým způsobem, že není okolí obtěžováno zvířeným a odsávaným prachem. V závislosti na čištění jsou
dmychadla umístěna ve vertikální či horizontální poloze.

Snadná přeprava, montáž a demontáž díky kolečkům a madlu
Současné připojení 2. sacích hadic pomocí redukce (ø 160 mm a ø 200 mm)
❃ Možnost připojení až 5 m dlouhé pružné spirálové hadice

KOMFORTNÍ SADA ČIŠTĚNÍ VZT

Specializovaná kompletní sada pro čištění VZT potrubí je použitelna pro kulaté i hranaté potrubí. Její přední výhodou je velmi jednoduchá manipulace i ve špatně dostupných prostorách. Sada je vybavena i navijákem s tlakovou hadicí
a rotačními hadičkami, díky kterým se efektivně vyčistí nespočet usazených nečistot a prachu.
Délku můžeme prodloužit dle potřeby pomocí bubnového navijáku s tlakovou hadicí.

Součástí sady je:
naviják DH420 s 10m tlakové hadice včetně uzavíracího ventilu s tlakovou přípojkou
❃ bubnový naviják s 20m tlakové hadice
7-násobný vzduchový prut – dlouhý 50 cm
❃ rotující vrtulníková zadní tryska
❃ vodící koule

TECHNOLOGIE DEZINFEKCÍ VZT (I PROTI COVID-19)

Současná doba je náročná pro mnoho sfér. Více než kdy jindy, je podstatné si hlídat zdraví co nejvíce možnými způsoby.
My v Christofer Trade jsme se rozhodli prozkoumat a vybrat ty nejúčinnější moderní metody dezinfekce
vzduchotechniky a celkového ovzduší vnitřních prostor.

MÁME HNED NĚKOLIK ŘEŠENÍ PRO VAŠE VZT SYSTÉMY!

V každém provozu je nutná správná cirkulace a čistota vzduchu. To se ale jednoduše řekne a mnoho lidí je dnes na
povinných home-officech, kde si stačí řádně větrat, mýt ruce a je po starostech. Co ale nastane, když se vše opět otevře?
V kancelářích se, po hodinách sezení na místě, „Pepa“ zvedne pro kafe a potenciálně kontaminovaný vzduch rozvíří.
Školní jídelny budou opět přeplněny žáky a studenty, kteří málokdy udrží v ústech vše.
Restaurace budou zažívat běžné fušky kdy, jak číšníci/e tak zákazníci, budou „lítat“ po poměrově malých prostorách.
Kuchyně pojedou na plný plyn a tam také potřebují jistoty čistého ovzduší a hlavně bezpečí!

To vše se dá vyřešit řádným průběžným čištěním VZT systémů a jejich následnou dezinfekcí!

ELEKTROLYTICKÝ MLHOVAČ
Technologie AquaTeck™ používá běžnou kohoutkovou vodu převáděnou přes
standardní změkčovač vody a potravinářskou sůl (elektrolýzou)… TO JE VŠE!


Nejsou přidávány žádné detergenty ani škodlivé chemikálie, které by se měly míchat, skladovat nebo likvidovat. Samotný systém vyprodukuje až šest litrů „aktivované vody“ za minutu – 100% přírodní, univerzální dezinfekční a čisticí roztok, který obsahuje kyselinu chlornou (HOCl). Jedná se o přirozeně se vyskytující dezinfekci bez použití agresivních chemikálií. HOCl je také známý jako volně dostupný chlór (FAC). Je to nejsilnější přírodní dezinfekce na světě a pracuje rychleji a efektivněji, než jakékoli jiné srovnatelné agresivní a drahé chemické dezinfekční prostředky.

100% přírodní
❃ Přenosný a snadno použitelný do jakýchkoliv prostor
Certifikace BS / EN 13697
❃ Objem nádrže 18 litrů – dezinfekce až cca 10. pokojů o rozloze 100m3
❃ Zaplnění 100m3 VZT hustou dezinfekční mlhou během pouhých 5. minut

UV LAMPY
Germicidní UV lampy zvyšují účinnost, prodlužují životnost VZT systémů a
zlepšují kvalitu vnitřního vzduchu.


Při řešení současné situace jsme neotáleli a hledali co nejúčinnější a různorodé metody k tomu, jak efektivně provést
dezinfekci VZT sytémů. Technologie UV lamp je pro český trh poměrně neznámá, ale například v USA,
kde je vzduchotechnický business jedním z nejrozšířenějších a nejvíce modernizovaných,
se již léta používá právě tato technologie pro odstraňování škodlivin.

Systémy UV lamp redukují a eliminují patogeny, které by jinak mohly vést k infekcím,
které vás mohou přivést do nemocnice. UV lampy též deaktivují spóry plísní, bakterií, virů
a dalších nežádoucích mikroskopických nečistot z potravin, nápojů a obalů.

Výběr UV lampy pro specifický provoz je proveden dle vědecky vyzkoumaných tabulek s ohledem
na schopnost patogenů „vidět“ dané záření. Podle těchto výměr vybereme „dávku“,
kterou je třeba do VZT systému rozprostřít, aby zneškodnila co nejvyšší počet škodlivin.

❃ UV záření přímo zneškodňuje DNA/RNA patogenů
❃ Vhodné převážně do velikých prostoů, kde lidé sedí – kanceláře, koncertní haly, divadla
Snižuje náklady na spotřebu energií VZT systémy obnovením přenosu tepla
Servis se provádí po 12.-24. měsících dle opotřebování žárovek

Christofertrade.cz YT
VZT UV
OZONOVACÍ PŘÍSTROJ

Gutentor Simple Text

DODATEČNÉ METODY DEZINFEKCE VZT
OZONOVÁ VODA zabíjí 99,9% nejnebezpečnějších bakterií a virů


Jedná se o 100% přírodní produkt vytvořený elektrickým nabitím běžné vody a vzduchu.
Efektivní dezinfekce díky specificky vyvinuté technologii eliminuje potřebu dalších syntetických
chemikálií a nezanechává žádné zbytky. Ideální pro ty, kteří mají citlivou pokožku.
Zároveň pomocí vodného ozonu zneškodněte nežádoucí pachy, což je obzvláště užitečné pro osoby s alergiemi.

Používání na místě doplnitelného generátoru vodního ozonu pomáhá snížit produkci odpadu i vaši uhlíkovou stopu.
Můžete snadno ušetřit peníze a pomoci chránit svět!

Uznáná a schválená technologie dle stendardů FDA (GRAS)
100% přírodní – pouze vzduch, voda a elekrický náboj
❃ Vhodné pro osoby s citlivou pokožkou a alergiky
❃ Na místě doplnitelné – ušetříte náklady i planetu!
❃ Současná eliminace pachuROZTOK PEROXIDU VODÍKU

Pro obecné dezinfekce povrchů VZT systémů využíváme vlastní 3-9% roztok peroxidu vodíku (H2O2),
který je schválený a odsouhlasený FDA jako bezpečný. Tento vodní roztok je vysoce účinným
antimikrobiotikem, antiseptikem a oxidačním činidlem a je již dlouhou dobu široce používaný
nejen na ošetření drobných ran, ale i pro dezinfekci povrchů mimo pohyb osob.
Právě VZT systémy jsou ideálním místem.

OBECNÉ INFO O KORONAVIRU

❃ Koronavirus je tzv. kapénkovou infekcí, která se šíří vzduchem
❃ Přenáší se z člověka na člověka po úzkém kontaktu
❃ Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest
❃ Inkubační doba infekce dle dosavadních výzkumů trvá až 14 dní

JAK SE NEJLÉPE BRÁNIT PROTI COVID-19?

Klíčová je důkladná hygiena. Pečlivě a často si myjte ruce mýdlem, doporučuje se také používání dezinfekce.
Dbejte na čistotu a hygienu vzdušné kultury v uzavřených prostorách. Nechte si zkontrolovat ventilace odtahu
i přítahu vzduchu do objektu. Zanesené trubky a filtry tvoří ideální prostředí pro kultivaci škodlivých bakterií a virů.
Buďte zodpovědní i k druhým. Noste roušky, respiratory nebo jiné výrobky určené k zakrytí úst a nosu.